Ekibimiz

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Ekibimiz

Alanında uzman profesyonel çalışanlarımız ve ilgili kurumlarda uzun yıllar tecrübe kazanmış proje danışmanlarımız.

Mehmet Gündoğar

Mehmet Gündoğar

Proje Yönetim Danışmanı

Yaşar Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Mehmet Gündoğar, Ege Üniversitesi Güneş Enerji Enstitüsü bünyesinde Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Programında yüksek lisans eğitimi aldı. 2008 – 2010 Yılları arasında İzmir Kalkınma Ajansı bünyesinde Program Yönetim Birimi ve İzleme Değerlendirme Birimlerinde görev yaptı. Ajansın mali destek programları ile 200’ü aşkın yatırım projesinin değerlendirme ve izleme süreçlerinde aktif rol aldı. 2012 yılı itibari ile kendi kurduğu danışmanlık ve mühendislik firması üzerinden proje yönetim danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. Tarım ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarına oldukça önem veren Mehmet Gündoğar çalışmalarını bu yöne çevirdi ve 122 Milyon TL yatırım değeri olan tarımsal yatırım projelerini başarı ile yönetti. Tarımsal yatırım projeleri alanlarında uzmanlaşan Mehmet Gündoğar aynı zamanda yenilenebilir enerji yatırımları ve girişimcilik projelerine de aktif olarak danışmanlık yapmakta ve başarıya ulaştırmaktadır. mehmet@mgundogar.com

Sedef Özer

Sedef Özer

İş Yönetim Danışmanı ve Yatırım Mentörü

Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Sedef Özer aynı üniversitede uluslararası pazarlama alanında yüksek lisansını tamamladı. 2006 yılına kadar özel sektörde dış ticaret, satış ve pazarlama alanlarında çalıştı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının Avrupa Birliği Projeleri’nde koordinatör ve uzman olarak görev aldı. 2006 yılında İzmir Kalkınma Ajansı’nda çalışmaya başlayan Özer, program yönetimi, sosyal kalkınma programları ve girişimcilik alanlarında çalıştı ve 3 yıl boyunca Program Yönetim Birimi Başkanlığı yaptı. Ajanslar tarafından sağlanan ilk hibe programlarının yönetimini üstlendi ve 65 Milyon TL bütçeli 6 mali destek programını başarıyla yönetti. Daha sonra aynı kurumda beş yıl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü olarak çalıştı. Türkiye’nin ilk bölgesel yatırım tanıtım stratejisini hazırlayarak, İzmir’e yeni yabancı sermayeli ve teknoloji yatırımları kazandırılması sürecini yönetti. Görevde bulunduğu süre içerisinde toplam 79 milyon avronun bölgeye kazandırılmasına katkı sağladı.

Serkan Gümüş

Serkan Gümüş

Yönetişim ve Kalkınma Danışmanı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Serkan Gümüş Ege Üniversitesi Bölgesel Kalkınma Programında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. 2008 yılında İzmir Kalkınma Ajansında uzman olarak çalışmaya başlamış, ajansın hibe programlarının hazırlanması, yönetilmesi ve sonuçlandırılması süreçlerinde yer aldı. İzmir’in EXPO 2020 adaylığında EXPO alanı koordinatörü, iletişim ve lobi uzmanı olarak çalıştı. Türkiye’nin ilk kentsel pazarlama stratejisi olan İzmir Kentsel Pazarlama Stratejisi’nin hazırlanması ve uygulanmasında süreçlerini yürüttü. İzmir’in ulusal ve uluslararası alanda birçok ortamda tanıtımını gerçekleştirdi. Sonrasında AR-GE, İnovasyon, dijitalleşme, akıllı uzmanlaşma konularında çalıştı. Uzmanlık alanları Stratejik Planlama, Bütçeleme ve Finans, Bölgesel Kalkınma ve Yönetişim, Proje Yönetimi, Paydaş Yönetimi, Pazarlama, AR-GE ve İnovasyon Stratejileri, Devlet Teşvik, Destek ve Hibeleri, Kamu ve Sivil Toplum İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, İletişim ve Medya ile İlişkiler’dir.

Ece İrem Küçün

Ece İrem Küçün

Operasyonel Süreç Yönetimi Danışmanı

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü mezunu olan Ece İrem Küçün Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Master of Business Administration (MBA) programında çalışmalarına devam etmektedir. 2016-2018 yılları arasında Projegem Danışmanlıkta Proje Uzman Yardımcısı olarak çalışmalar sürdürüp Tübitak, Kosgeb, Kalkınma Ajansı, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi kurumlarla toplam 27 proje yürütmüştür. 2018-2023 yılları arasında iş hayatına özel sektörde üretim yapan Türkiye’nin ileri gelen ihracat firmasında Planlama ve Operasyon yöneticisi olarak devam etmiştir. Bu süreç boyunca proje yönetimi, stok yönetimi, satın alma, satış sonrası ve üretim departmanları planlama, iş akışları yönetimi gibi operasyonel tüm faaliyetleri başarı ile yürütmüştür. 2023 yılından itibaren Mehmet Gündoğar Danışmanlık Mühendislikte Operasyonel Süreç Yönetimi Danışmanı olarak göreve başlamış, uzmanlık alanlarında yatırımcılara katkı sağlamaktadır. Uzmanlık alanları tedarik zinciri, üretim planlama, stok yönetimi, yönetim bilişim sistemleri, iş süreçleridir.

Meryem Şeyda Türkan

Meryem Şeyda Türkan

Enerji Yönetim Danışmanı

1996 Malatya doğumlu olan Meryem Şeyda GÜNDOĞAR TÜRKAN 2020 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%100 İng.) bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin son döneminde yaptığı girişimlerle Ankara merkezli enerji firmasının bölge satış temsilciliğini almış İzmir, Manisa, Aydın illerinde çalışmalar yapmış ve bölgedeki GES projelerini yürütmüştür. Lisans eğitimi bittikten sonra Haziran 2020’de başka bir enerji firmasında proje mühendisi olarak işe başlamış GES projelerinin hazırlanması, takibi ve saha ekibi yönetiminde görev yapmıştır. 2021 yılında Şeyda TÜRKAN, MG Danışmanlık & Müh. Şirketi’nde proje uzmanı olarak işe başlamıştır. 2021 yılından beri devlet destekli projeler hazırlayıp yatırımcılara danışmanlık hizmeti vermiştir ve hibe desteği kazandırmıştır. Ayrıca şirketin sosyal medya yönetimi - dijital pazarlama görevini de başarıyla yürütmüş web sitesi, sosyal medya içerikleri hazırlayarak yatırımcıları bilgilendirmiştir. Güneş enerjisi sektöründe 3 yıllık deneyime sahip Meryem Şeyda GÜNDOĞAR TÜRKAN, danışmanlık firmasında çalıştığı dönem içerisinde toplam 18.561.656,90 TL proje tutarına sahip 14 başarılı proje hazırlamış 8.605.007,44 TL tutarında hibe desteği kazandırmıştır. 10.660.491,06 TL proje tutarına sahip 8 projeyi bizzat kendisi yürütmüş tüm proje-evrak-ihale-satın alma-raporlama sürecinin takibini yapmıştır. Yürütülen 8 projenin 7’si GES projesi olup toplam 1.861,4 kWp güneş enerji sisteminin kurulumuna büyük katkılar sağlamıştır. Aynı zamanda büyük bir EPC firmasının bölge temsilciğini yaptığı dönem içerisinde yüzlerce yatırımcıya güneş enerji santrallerinin ekonomiye, çevreye ve yatırımcıların kendisine sağlayacağı faydayı aktarmış, bölgede yaklaşık 12 MW güneş enerji santralinin kurulmasına aracı olmuştur.

Fatih Buğra Bayguş

Fatih Buğra Bayguş

İşletme Organizasyonu ve Yönetim Danışmanı

İlk, orta ve lise eğitimini Sivas'ta tamamlayan Fatih Buğra BAYGUŞ, Eskişehir'de İşletme eğitimini bitirdikten sonra, kısa bir dönem Fizik bölümüne devam etmiş, sonrasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Kimya Mühendisliği eğitimi almış ve üniversite yaşantısına burada son vermiştir. Eğitiminin ardından, yönetim ve organizasyon alanlarında pek çok çalışmada yer alan Fatih Buğra BAYGUŞ, ülkemizin ismi duyulan birçok turizm kuruluşunda uzun yıllar boyunca yönetici olarak çalıştı. Uzmanlık alanları; Turizm ve Otelcilik, Protokol Yönetimi, İşletme Organizasyonu, Tedarik Zincirleri Organizasyonu, Personel Yönetimi, Halkla İlişkiler ile Kurumsal Kimlik ve Marka Yönetimi’dir.

Musa Güldal

Musa Güldal

Çevresel Etki Değerlendirme Uzmanı

Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu olan Musa Güldal, staj çalışmalarını İzmir Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde tamamladı ve sonrasında sektörün önde gelen özel çevre danışmanlığı firmalarında çevre mühendisi olarak görev yaptı. Ağırlıklı olarak tarımsal yatırımların çevresel etki değerlendirmelerini yapan Musa Güldal birikimlerini ve deneyimlerini yatırımcılara sunmaktadır. Uzmanlık alanları; ÇED İnceleme ve Raporlama, Atık Yönetimi, Tehlikeli Atıklar Tesis Planlama , Çevre Politikaları ve Stratejileri, Çevre Politikalarının Teşvik Mekanizmaları ile Uygulanabilirliği ve Proje Yönetimi’dir.

Özcan Süzen

Özcan Süzen

Elektrik Taahhüt Şantiye ve Saha Koordinatörü

Yaşar Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Özcan Süzen, Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde iki yıl boyunca Bölge Elektrik Mühendisi olarak görev yaptı. Daha sonrasında elektrik taahhüt alanına yöneldi ve bu alanda uzmanlaştı. 2015 Yılından bu yana elektrik taahhüt, proje ve yüksek gerilim işletme sorumluluğu alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. , Starbucks Coffe Company, LMK Restaurant Group gibi bir çok büyük firmanın ve yeni yatırımların AG ve OG taahhüt işlerini başarı ile yürütmektedir.