Sıkça Sorulan Sorular

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
  • Proje Danışmanlığı Nedir?

    Firmaların veya şahısların fon kaynaklarına ulaşmalarını sağlamak amacı ile hazırlanacak projelerin başvuru ve uygulama aşamalarının eksiksiz bir şekilde yürütülebilmesi için sunulan hizmettir. Projenin, hedeflerine eksiksiz bir şekilde ulaşmasını ve hibe şeklinde verilecek desteklerin elde edilmesini sağlamak proje danışmanlığının temel amacıdır.

  • Projem Var! Devlet Desteği Alabilir Miyim?

    Her fikir bir proje değildir, aynı zamanda her proje destek alabilir nitelikte değildir. Devlet destekleri, Kalkınma Ajansları, KOSGEB, Tubitak, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi kurumların koordinasyonunda yayımlanan tebliğler, mevzuatlar, çağrı programları çerçevesinde verilmektedir. Bu çerçevelere uygun olan başvuru sahipleri, projelerinin de değerlendirme kriterlerinden geçmesi halinde devlet desteği alabilirler.

  • Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Hibe Programlarına Nasıl Ulaşabilirim?

    Tarım ve Orman Bakanlığı tarımsal üretime yönelik mevzuatlar çerçevesinde birçok destek vermektedir. Bu destekler ile birlikte aynı zamanda tarımsal ürünlerin işlenmesine yönelik tesislerin kurulması ve mevcut tesislerin geliştirilmesine yönelik projelere de hibe desteği vermektedir. Söz konusu hibe destekleri, Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ipard Programı ve Bakanlık koordinasyonunda KKYDP programı ile verilebilmektedir.