Anahtar Teslim Güneş Enerji Santrali Kurulum Hiz.

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Mehmet Gündoğar Danışmanlık & Mühendislik güneş enerji santrali kurulumları kapsamında projelendirilmesinden uygulanmasının tamamlanmasına kadar hizmet vermektedir. Sektördeki bilinir ve güvenilir çözüm ortakları ile güneş enerjisi santralinizi en faydalı fonksiyonda planlayıp hayata geçirerek size teslim eder.

GES projelerinde başarıya ulaşabilmek için en önemli işlem projelendirme kısmıdır. Mehmet Gündoğar Danışmanlık&Mühendislik projelendirme işlemi sırasında en ince ayrıntısına kadar bütün etkenleri göz önüne alarak süreci planlayarak santralden alınabilecek verimi maksimum seviyeye çıkarmak için çalışmalar yapmaktadır. Bilinmektedir ki, proje kısmında yapılabilecek ufak bir hata ile santralde verim kaybı çok yüksek olabilir.  Ayrıca eğer her arazi ve ya çatıya özel projeler yapılmazsa, inşaat aşamasında zorluklar oluşabileceği gibi, santral faaliyete geçtikten sonra üretilen enerjiler de beklenilenden çok daha düşük çıkabilir.

Projelendirme esnasında gerçekleştirilen faaliyetler:

  • Santral için gerekli izin ve lisansların alınması,
  • Arazinin/çatının keşfi ve bilgisayar ortamında detaylı olarak 3 boyutlu modellenmesi,
  • Bağlantı görüşüne göre en verimli sistemlerin seçilmesi,
  • Oluşturulan 3 boyutlu modele göre detaylı simülasyonlar  yaparak, proje optimizasyonunun yapılması,
  • Yapılan optimizasyonlara göre projenin fizibilite raporlarının oluşturulması,
  • Fayda-maliyet analizinin yapılması,
  • Elektrik ve statik projelerin hazırlanması,

 

Anahtar Teslim Güneş Enerji Santrali Kurulum Hizmetler kapsamında projelendirme sırasında gerçekleştirilen faaliyetlere  ek olarak, santralin uzaktan takibini sağlamak, proje kabulünün yapılması, kontrolörlük işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve idari işlerin takibi gibi konularda da danışmanlık hizmetleri de verilmektedir. Daha geniş kapsam ve bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.