GİZLİLİK İLKESİ ve GÜVENLİK POLİTİKASI:

Mehmet Gündoğar Danışmanlık Mühendislik’e ait; https://www.mgundogar.com/ internet sitesi, müşterilerinin kişisel bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini ön planda tutmaktadır. https://www.mgundogar.com/ internet sitesi; kullanıcı ve üye bilgilerin kişisel bilgilerini ‘Üyelik ve Kullanım Sözleşmesi’nde belirtilen kanunlar çerçevesinde ve belirlenen amaçlar içerinde kullanabilir. Site içerisinde, kullanıcı ve/veya üye olabilmek için doldurulan formda istenilen bilgiler: Ad-Soyad, e-posta adresi, adres, ev veya cep telefonu, firma ise firma bilgileri şeklindedir. Bu bilgiler sitenin veri tabanına kaydedilir.

https://www.mgundogar.com/ internet sitesi kaydedilen bu bilgileri aşağıda belirtilen zorunlu durumlar dışında; gizlilik ilkesi, üyelik ve kullanım sözleşmesi hükümleri gereğince gizliliğin sürdürülmesi, yetkisiz kullanılmamasını ve 3. şahıslarla paylaşılmamasını sağlamak için gerekli önlemleri almayı taahhüt etmektedir.

a)  Anayasa, Kanun ve Kanun Hükmünde Kararname, Tüzük, Tebliğ, Yönetmelik vb. mevzuatları ile oluşan ve uyulması zorunlu olan bir kural olması halinde,

b)  Yetkili adli mercilerce ve/veya yetkili idari kurum tarafından usulüne uygun yürütülen kovuşturma ve/veya soruşturma kapsamında kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi halinde.

Kullanıcı tarafından siteye üye olmak için verilen bilgiler; müşteri ile iletişim kurmak, ürün teslimatı için çalışılan iş ortaklarına teslimat bilgisi vermek, müşteriyi yeni ürünlerden haberdar etmek amaçlı kullanılır.

Kullanıcının üye olurken verdiği e-mail adresine; satış ve sonrası işlemler ile ilgili bilgi maili gönderilir. Üye bu şekilde siparişinin durumunu takip edebilir.

Üye kişisel bilgilerini doldururken veya güncellerken kullandığı form sayfasında; yeniliklerden haberdar olmak ve iş ortaklarımızdan özel teklifler almak için ilgili kutucukları işaretleyebilir. Aynı form sayfasından tercihini değiştirebilir.

Kredi Kartı Güvenliği:

https://www.mgundogar.com/ internet sitesi alışveriş güvenliğini, Let’s Encrypt firması tarafından sağlanan SHA-256 SSL protokolü ile sağlamaktadır. Ödeme ekranı tamamen; söz konusu bankaların sağladığı sistem üzerinden çalışır. Websiteleri üzerinde alışverişlerde kredi kartı ile yapılan ödemelerde kart sahibinin güvenliğini sağlamak için bankaların firmalarla yaptığı ortak çalışmaya 3D Secure denir. Banka 3D Secure ile sms vb gibi ekstra güvenlik önlemleri alır.

Kart bilgileri bu protokol üzerinden şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kredi kartı bilgileri site tarafından görüntülenemez ve kaydedilemez, bu şekilde 3. Şahısların bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.